Alegorinis sufijų pasakojimas - "Kada keičiasi vandenys"

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
arvydas
...
...
Pranešimai: 147
Užsiregistravo: 10 Gru 2009, 12:23

Alegorinis sufijų pasakojimas - "Kada keičiasi vandenys"

#1 Neperskaitytas pranešimas arvydas » 20 Spa 2013, 18:05

 • Alegorinis sufijų pasakojimas - "Kada keičiasi vandenys"

  Paveikslėlis

  Kartą vienas išminčius kreipėsi į žmoniją perspėdamas:
  - Ateis tokia diena, kai visas pasaulio vanduo, išskyrus tą, kuris bus tyčia tam surinktas, dings. Vėliau atsiras kitas vanduo, pakeitęs tą pradingusį ir žmonės nuo jo išprotės.

  Tik vienas žmogus suprato šių žodžių prasmę. Jis surinko dideles vandens atsargas ir paslėpė jį patikimoje vietoje. Po to jis ėmė laukti, kada išsipildys pranašystė ir vanduo dings. Išpranašautą dieną visos upės išseko, šuliniai išdžiūvo ir tas žmogus pasitraukęs į savo slėptuvę ėmė gerti vandenį iš savo atsargų. Bet štai praėjo kažkiek laiko jis pastebėjo, kad upės atnaujino savo tėkmę, šuliniai prisipildė; ir tada jis grįžo pas kitus žmonių giminės atstovus ir staiga pamatė, kad jie kalba ir galvoja visiškai ne taip, kaip anksčiau, kad su jais atsitiko tai, dėl ko juos kadaise buvo perspėjęs išminčius, bet jie to visiškai neatsimena ir dėl to nepergyvena.

  Kada jis pabandė su jais pasišnekėti, tai suprato. kad jie priima jį už beprotį, reaguodami į jo pasisakymus priešiškai arba su gailesčiu, tačiau tikrai jo nesuprasdami.

  Pradžioje jis neprisiliesdavo prie naujojo vandens - kiekvieną dieną grįždavo prie savo atsargų. Tačiau, galų gale apsisprendė gerti naująjį vandenį, nes išsiskiriantis tarp kitų jo elgesys ir mąstymas, darė jo gyvenimą nenusakomai vienišą ir visiškai nepakenčiamą. Jis išgėrė naujo vandens ir tapo toks pat, kaip ir visi kiti. Ir visiškai pamiršo apie savo senojo vandens atsargas. Aplinkiniai žmonės žiūrėjo į jį, kaip į beprotį, stebuklingu būdu išgijusį nuo savo beprotybės.

  Kaip manote - kas užšifruota po tuo vandens įvardijimu, kokią sąvoką šio senovės alegorinio pasakojimo autorius paslėpė po šiuo žodžiu?
išaiškinimas

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių