Bankininkas trumpu laišku paneigia skalūnų dujų argumentus

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
arvydas
...
...
Pranešimai: 147
Užsiregistravo: 10 Gru 2009, 12:23

Bankininkas trumpu laišku paneigia skalūnų dujų argumentus

#1 Neperskaitytas pranešimas arvydas » 20 Rgp 2013, 19:06

 • Bankininkas trumpu laišku paneigia skalūnų dujų šalininkų argumentus

  Paveikslėlis

  Šis laiškas buvo paskelbtas “Financial Times” ir tai, kas jame rašoma pakankamai paprastai sugriauna ekonominius ir politinius argumentus dėl stumiamos skalūninių dujų propagandos, skleidžiamos mūsų politikų ir žiniasklaidos.
  Pažymėtina, kad šis laiškas nėra “žaliosios kairės” produktas, o yra gautas iš Londono banko „Norddeutsche Landesbank“. vyresniojo kreditų valdytojo


  Štai šis laiškas

  Nuo pono Tom Brown

  - Pone, jūsų parama Jungtinėje Karalystėje skalūninėms dujoms (“Skubėk lėtai dėl JK skalūninių dujų”, vedamasis, rugpjūčio 6), kuri remiasi energijos kainų sumažinimu ir energetinio saugumo pagerinimu” yra nepasiteisinanti dėl abiejų minimų priežasčių. Net jei šių dujų gavybos, transportavimo ir aplinkos atkūrimo išlaidos būtų mažesnės, nei kainuoja įprastos norvegiškos dujos, galutinis vartotojas, pramonė ar gyventojai, mokės tiek pat. O numanoma (bet šiuo metu neįrodyta) veiklos nauda atiteks gavybos bendrovėms ir valstybei per pelno ir naftos pajamų mokesčius.

  Vienintelis būdas, kaip galima būtų padaryti skalūnų dujas pigesnes yra vyriausybės veiksmai labiau apmokestinat importuojamas dujas, kas būtų neteisėta pagal ES ir PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) taisykles. Dėl energetinio saugumo... - absurdiška galvoti, kad dujos, išgautos norvegų sektoriuje Šiaurės jūroje yra mažiau saugios nei Jungtinės Karalystės sektoriuje, nebent tikitės, kad Norvegijoje bus įvestas priešiškas mums režimas.

  Importo pasikeitimai, žinoma, duotų naudos subalansuojant biudžeto mokėjimus. Bet jūs to neminite ir apskritai ten buvo mažai (jei iš viso buvo) ekonominės analizės dėl Jungtinės Karalystės biudžeto problemų, jei būtų likta tik su importuojamomis dujomis. Platesni konkurencingumo klausimai, ar Jungtinė Karalystė galės ir toliau pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, kur kas labiau tikėtini, kad turės didesnės įtakos per artimiausius 20 metų.

  Visų pirma, pats skalūnų dujų išgavimo siekis yra klaidingas, nes jis atitraukia nuo viršesnio viešojo politinio tikslo - dekarbonizuoti ekonomiką(atsisakyti anglies produktų energijos gamyboje).

  Šios dienos pranešime rašoma ("Kylanti energija", analizė, rugpjūčio 9), kad Kinijos saulės elementų gamintojai 80 procentų sumažino sąnaudas saulės elementų gamyboje, taip pat apie tai kad Vokietija jau gamina 22 procentus jai reikalingos energijos iš atsinaujinančių šaltinių, akivaizdžiai be jokio pastebimo poveikio bendram Vokietijos konkurencingumui.
  Todėl yra įtarimas, kad Jungtinės Karalystės vyriausybės parama skalūnų dujų yra politinė duoklė savo rėmėjams, neigiantiems klimato kaitą. Ir tai dar gali atsigręžti prieš, nes tampa aišku, kad tai atsilieps angliškam kraštovaizdžiui.

  Pasaulinės rinkos užpildymas tradicinėmis dujomis, sumažino Rusijos "Gazprom" vertę, kas pagrįstai rodo, kad ir toliau reikia dirbti su mūsų puikiais Norvegijos ir Kataro draugais ir užtikrinti gausų dujų importą vamzdynais bei suskystintų gamtinių dujų atvežimą.

  Tom Brown,
  "Norddeutsche Landesbank" vyresnysis kreditų valdytojas, Londonas, Jungtinė Karalystė.
šaltinis: liberalconspiracy.org

vertė: Sarmatai

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių