ES degradacija: berniukai žaidžia lėlėmis, o mergaitės karą

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
vinis
..
..
Pranešimai: 11
Užsiregistravo: 29 Rgs 2012, 08:07

ES degradacija: berniukai žaidžia lėlėmis, o mergaitės karą

#1 Neperskaitytas pranešimas vinis » 01 Gru 2012, 12:04

 • Europos degradacija: berniukus verčia žaisti lėlėmis, o mergaites - „kariauti“

  Paveikslėlis

  Amerikiečių žaislų gamintojų Švedijos padalinys Toys R US savo kalėdinio katalogo puslapiuose pakeitė visas mergaičių fotografijas berniukų atvaizdais ir atvirkščiai. Tokiam žingsniui pasiryžti kompaniją privertė kaltinimai „dėl genderinių stereotipų“ propagandos prieš keturis metus, skelbia NEWSru su nuoroda į švedų laikraštį The Local.

  Švedijos žaislų kompanija Top Toy nutarė reabilituotis po to, kai 2008 metais Švedijos reklamos reguliatorius įteikė papeikimą už kalėdiniame kataloge pateiktas mergaičių, rožiniais princesių kostiumais ir berniukų, su super-herojų kostiumais fotografijas.
  „Per paskutinius keletą metų mes supratome, kad klausimas apie genderinę lygybę Švedijoje pastatytas tiek aštriai, jog geriau jau prisitaikyti prie diktuojamų sąlygų“, — prisipažino kompanijos pardavimų vadybininkas Janas Nibergas.

  Prie viso to Top Toy net nebandė sugalvoti kažką ypatingo, o tiesiog tik pakeitė vietomis berniukus su mergaitėmis foto redagavimo programa, kas pavyzdžiui pastebima daniškoje katalogo versijoje, kur vaikai likę savo natūraliose vietose. Dabar švediškuose Top Toy kataloguose iš tiesų nėra prie ko prisikabinti: berniukai su plastmasiniais automatais rankose tapo mergaitėmis, o mergaites surenkančias lėlių namelius pakeitė berniukai. Net smulkmenose kompanija apsaugojo save nuo pretenzijų: rausvus mergaičių marškinėlius dėl visa ko perdažė mėlyna spalva ir iš foninių piešinėlių pašalino „provokuojančius“ vaizdus, kaip Hello Kitty mergaitėms ir super-herojų berniukams.

  Naujame katalogo apipavidalinime neįvyko jokių pakitimų, nei į gerą, nei į blogą pusę. Dabar jame žaisliukai ne berniukams ar mergaitėms, o tiesiog vaikams“ - paaiškino Nibergas.

  Pastarasis paaiškinimas neatitinka realybės, nes juk mergaitėms fotografijose, kaip ir rekomenduojama žaisti karą, o berniukams žaisti su lėlėmis. Ką matome – to ir siekiame. Tai tiesiog vaizdinė iškrypimo reklama-ideologija, tik labiau paslėpta jos tikroji esmė...

  šaltinis: 3rm.info

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių