„Grąžinsite su procentais!“ (Vengrija žydų organizacijai)

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
lietuvis
..
..
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 13 Gru 2009, 15:47

„Grąžinsite su procentais!“ (Vengrija žydų organizacijai)

#1 Neperskaitytas pranešimas lietuvis » 09 Spa 2012, 21:01

 • Grąžinsite su procentais!

  2012-09-04 18:43

  Blogeris Zeppelinus

  Grąžinsite su procentais!“ Vengrijos Vyriausybė pareikalavo iš žydų organizacijos grąžinti nežinia kur nukeliavusius pinigus, skirtus Holokausto aukoms

  Vengrija pareikalavo grąžinti lėšas, kurios buvo išmokėtos Holokaustą išgyvenusiems žydams, nūnai gyvenantiems užsienyje. Budapeštas pareiškė, kad už lėšų paskirstymą atsakinga Amerikos žydų organizacija „Claims Conference“ nesugebėjo pagrįsti tikslinio jų panaudojimo.

  Paveikslėlis

  Pareiškime, kuris buvo paskelbtas oficialiame Vengrijos vyriausybės tinklalapyje, išreikštas reikalavimas, kad „Claims Conference“ ne tik grąžintų visas lėšas, bet ir apmokėtų palūkanas už jų panaudojimo laikotarpį.

  Šios lėšos buvo skirtos pagal susitarimą, kurį tuometinė socialistų vyriausybė su Visuomeniniu žydiško paveldo fondu „Mazsok“ pasirašė 2007 metų pabaigoje. Pagal šį susitarimą per penkis metus, t.y., iki 2012 metų pabaigos Vengrija įsipareigojo išmokėti žydams 21 milijono JAV dolerių (apie 58 milijonų litų) kompensaciją. Iš šios sumos užsienio žydams per „Claims Conference“ buvo pervesti 12,6 milijonai dolerių (apie 33 milijonai litų).

  ------------------------------

  Tenka priminti, jog mūsų Vyriausybė žydų organizacijoms buvo kur kas dosnesnė net už ankstesnę Vengrijos valdžią. Iš Lietuvos biudžeto joms bus išmokėti 128 milijonai litų, o dalis lėšų bus pervedamos į užsienį. Pagal schemas, panašias į tas, kurias taikė liūdnai pagarsėjusi organizacija „Claims Conference“ Vengrijoje. Dėl kurių dabartinė Vengrijos Vyriausybė ir pasigedo nežinia kur ir kam nukeliavusių dešimčių milijonų dolerių.

  Keista, bet ši kelių dienų senumo pasaulinė sensacija mūsų spaudos kažkodėl liko nepastebėta... Nejaugi niekam nerūpi nei galimai apvogtos Holokausto aukos, nei tai, kad Lietuvos biudžeto pinigai bus įsisavinti pagal panašias schemas, be jokių pateisinančių dokumentų „išplaunančias“ milijonus dolerių?

  Beje, norėčiau bent retoriškai paklausti skaitančių šiuos žodžius:

  - Kaip manote, ar mūsų Vyriausybė, iškilus panašiam atvejui, sureaguotų kaip vengrai, t.y., viešai įvardintų tai vagyste ir pareikalautų grąžinti pinigus su palūkanomis, ar kažkaip kitaip?

  Ir jei manote, kad kitaip, tai kodėl?


  Informacija angliškai
  : google.com

  Rusiškai: svobodanews.ru

  Žydų reakcija: haaretz.com

  Lietuviškai: [ norėtumėt :tskl: ]
šaltinis: www.patriotai.lt

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių