Prieš srovę (Mainstream)

Atviri Piliečių (pilies gynėjų) projektai, diskusijos.
Siūlykite, dalyvaukite, juk jūs piliečiai!
Žinutė
Autorius
Vartotojo avataras
lietuvis
..
..
Pranešimai: 46
Užsiregistravo: 13 Gru 2009, 15:47

Prieš srovę (Mainstream)

#1 Neperskaitytas pranešimas lietuvis » 25 Sau 2011, 11:26

 • Michaela Fuerst. Prieš srovę (Mainstream)

  Vis dažniau tenka susidurti su Gender Mainstreaming sąvoka: knygų pavadinimuose, interneto puslapiuose, kvietimuose į tobulinimosi kursus valstybinėje bei bažnytinėje srityje. Kas tai? Egzotiškai skambantis nereikšmingas dalykas? Ne, kaip tik priešingai! Gender Mainstreaming – tai ne kas kita, kaip pavojinga, gerai užslėpta ideologija, kuri turi sugriauti žmogų iš vidaus. Kokiu būdu? Ogi neigdama, kad Dievas sukūrė žmogų kaip vyrą ir moterį. Pažvelgime į šį dalyką iš arčiau.

  Sąvoka

  Anglų kalbos žodis Gender reiškią lytį (anglų kalba turi du žodžius lyčiai apibūdinti: „ sex“ ir „ Gender“). Gender reiškia – pagal Gender Mainstreaming – „socialinio pobūdžio lytį“, kuri išmokstama kaip vaidmuo ir tuo būdu gali būti keičiama. Gender ideologija laiko duotą, įgimtą biologinę lytį, „sex“, kuriai būdingos tam tikros kūno žymės, kaip nereikšmingą, antraeilę ir tik tokios svarbos, kaip, pvz., akių spalva.

  Žymi vokiečių feministė Alice Schwarzer teigia: „Tu negimsti kaip vyras ar moteris, bet kaip „žmogus“ ir pats apsisprendi vėliau, kuo tu nori būti. Kiekvienas turėtų įgyti naują (...) „socialinę lytį“, būtent Gender, kurią galėtų valdyti, ir tai visiškai neturėtų priklausyti nuo biologinės žmogaus lyties.“

  Taigi pagal šiuos teiginius buvimas vyru ar moterimi yra reliatyvus dalykas. Benediktas XVI kalba apie naują diktatūrą, būtent reliatyvizmo diktatūrą. „Padarymas absoliučiu to, kas nėra absoliutu, bet reliatyvu, reiškia totalitarizmą“ (2005, Kelnas, Pasaulinių jaunimo dienų vigilija).

  Žodis Mainstream reiškia pagrindinę srovę, vadinasi, ši ideologija turėtų tapti pagrindine mąstymo ir veikimo visuomenėje kryptimi, srove.

  Mainstreaming – tai mėginimas vieną kurią nuomonę taip išplatinti, kad ji būtų priimta žmonių daugumos visai natūraliai kaip tiesa. Svarbiausios priemonės tam yra vaikų auklėjimas ir poveikis žiniasklaidai, kad šioji, tą „ tiesą“ tikslingai ir psichologiškai apdorojusi, dažniausiai nepastebimai ir nejuntamai įdiegtų į žmonių sąmonę.

  Žmogaus kaip kūrinio paneigimas

  Ne daug kam žinoma, kad 1999 metais šis mąstymas tapo Europos Sąjungos valstybių politikos „Vedančiuoju principu ir visus gyvenimo sluoksnius persmelkiančia užduotimi“. Suvienytųjų Nacijų Organizacija jau prieš tai buvo apsisprendusi už Gender metodą.

  Šis vidinis žmogaus sąvokos iškreipimas dažnai prisidengia vyro ir moters lygiavertiškumo principu. Lygiavertiškumas, be jokios abejonės, yra geras dalykas, bet jis nereiškia vienodumo, bet kokių skirtumų panaikinimo! Pagal šią ideologiją lygybė reiškia, kad vyras ir moteris yra absoliučiai pamainomi, pakeičiami. Ar jau darosi aišku, kur link visa krypsta? Koks radikalus perauklėjimas čia manomas, apie ką čia kalbama?

  Iš tikrųjų čia turima omenyje didžiulis žmogaus maištas prieš Dievą, vyro ir moters Kūrėją. Tai mėginimas padaryti žmogaus paskirtį savitikslę, t. y. padaryti žmogų tikslu pačiam sau. Tai bandymas apibrėžti ir įteisinti žmogaus autonomiją, atmetant Dievą ir jo žodį. „Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą, pagal savo paveikslą sukūrė jį, vyrą ir moterį, sukūrė juos. Dievas juos palaimino, tardamas: būkite vaisingi ir dauginkitės“ (Pr 1, 27–28). Paklausykime dar kartą popiežiaus Benedikto XVI: „Gender sąvoka nusako žmogaus emancipaciją nuo Kūrėjo ir nuo kūrinijos. Žmogus nori galėti pats save kurti ir visada pats apie viską nuspręsti. Bet taip gyvendamas, jis eina prieš tiesą, prieš Kūrėjo Dvasią“ (Kalėdų kalba Kurijoje, 2008).

  Normaliai esama dviejų lyčių. Bet remiantis Gender ideologija, esama ne tik dviejų, bet ir trijų, keturių, penkių ir daugiau lyčių, tų vadinamųjų Gender. Kitais žodžiais tariant, vietoj dviejų skirtingų, viena nuo kitos priklausomų lyčių dabar egzistuoja daugybė Gender. Tai norima pasakyti, kai Gender ideologijoje kalbama apie vyro ir moters „ lygybę“.

  Iš čia išplaukia ir nauja Gender ideologijos peršama santuokos bei šeimos definicija bei būtinybė prilyginti homoseksualių partnerių ryšį šeimai, vis dažniau suteikiant ir teisę įsivaikinti. Kartu negalima nepastebėti, kad pagrindinė tokios tariamos santykių lygybės kliūtis yra motinystė. Nes kas dar ryškiau parodo skirtumą tarp vyro ir moters, jei ne faktas, kad moteris gali gimdyti vaikus ir juos žindyti? Įteisinus abortus, palaipsniui „išlyginamas“ ir šis skirtumas. Gender-Mainstreaming yra mirties kultūros variklis.

  Prieš Mainstream

  Galbūt kai kas tai laiko utopija, bet iš tikrųjų negalima nepastebėti, kad minėta ideologija stengiamasi stipriai iškreipti požiūrį į vyro ir moters lyčių supratimą. Ir dar: Gender studijos šiandien įmanomos beveik kiekviename universitete. Šių dalykų tyrimas bei pažinimas nėra ypač džiuginantis, bet Viešpats savo Evangelijose perspėjo mus, kad būtume budrūs ir mokėtume įspėti laiko ženklus. Gender-Mainstream yra toks laiko ženklas, kurio nepastebėti krikščionys neturi teisės. Anksčiau ar vėliau gali atsitikti, kad asmenys bus priversti paprastai, bet nesvyruodami apginti Evangelijos tiesas, atsisakydami pritarti Gender ideologijai. Jau šiandien reikia daug drąsos viešai pripažinti, kad homoseksualumas nėra natūralus, prigimtinis dalykas, o jo praktikavimas yra nuodėmė.

  „Biblijos skelbiama tiesa yra vienareikšmė ir aiški: „Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą... vyrą ir moterį sukūrė juos“ ( Pr 1, 27). Taip patvirtinama, kad kiekvienos moters ir kiekvieno vyro orumas, vertė išreikšta jų prigimtiniame panašume, bet taip pat lyčių skirtingume (...). Kartu Bažnyčia negali nusimesti atsakomybės, ragindama atsižvelgti į giluminį žmogaus priklausymą pagal prigimtį tam tikrai lyčiai“ (Johannes Paul II. Kalba, sakyta 1996 m. birželio 26 d.).

  Parengta pagal FEUER UND LICHT 2010 metų gegužės numerio tekstą „Kaip vyrą ir moterį jis sutvėrė juos“, vertė Lolita Panzer
šaltinis: http://www.bernardinai.lt/

Atsakyti į Temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių